Небесна сотня й досі чекає на справедливість

Суспільство так і не отримало відповідей щодо масових розстрілів на Майдані 18-20 лютого 2014 року.

КанівецьПро це на своїй сторінці в Facebook зазначив народний депутат VII Олег Канівець.

«Минуло два роки. Це достатньо великий термін. Проте ми так і не отримали жодних відповідей. Напередодні річниці знову лунають якісь заяви, проходять брифінги та прес-конференції… Силовики продовжують практику «підганяти слідство під річницю»… Минулого тижня ГПУ прозвітувала перед суспільством – передала до суду справу трьох підозрюваних у розстрілі Майдану «беркутівців». Сьогодні черговий брифінг силовиків щодо результатів досудового розслідування злочинів під час Революції Гідності, доповідав заступник начальника Головного слідчого управління – справа проти екс-начальника київської СБУ Олександра Щеголева, підозрюваного в причетності до організації вбивств активістів Євромайдану і підпалу Будинку профспілок, пішла до суду; під вартою перебувають 5 «тітушок», причетних до злочинів під час Майдану; стосовно ще одного вже ухвалений вирок… Ось і все, що поки вдалось зробити силовикам», – наголошує Канівець.

За словами політика, сьогодні звітувати щодо злочинів проти Майдану мають не заступники чи керівники окремих відомств, а перші особи держави.

«У ті дні було вбито 102 людини – така страшна офіційна статистика. Неофіційна ж ще жахливіша – досі десятки людей вважаються зниклими безвісти. Ніхто не знає, скільки життів забрало криваве протистояння у Маріїнському парку. Тоді зазнали втрат і наші стрийські намети – 18-го лютого на Інститутській було вбито беззбройного стриянина Андрія Корчака, а 20-го снайперська куля забрала життя у батька двох дітей Романа Точина з Ходорова», – згадає Канівець.

«І ми не маємо права це забути! Не маємо права залишити винних без покарання. Не маємо права втратити шанс, який, ціною свого життя, вибороли для нас Герої Небесної Сотні. Вони не рахували грошей і не дивились на посади, не чекали й не ховались. Вони хотіли одного – змінити країну. Найбільша шана для цих людей – це здійснити те, за що вони боролись. А вони боролись за Україну, в якій немає хабарництва і безправ’я; за Україну, в якій немає вибіркового правосуддя; за Україну, в якій не нехтують правами своїх громадян. Жертовність Героїв Небесної Сотні назавжди закарбується у свідомості кожного українця», – переконаний політик.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?