Комерційний директор будівельної компанії «Набережний квартал» Золтан Путнокі, якого за солодкі і невиконані обіцянки чернігівські активісти охрестили «золотою рибкою», не полишає спроб забудувати частину зеленої зони обласного центру.
Ще одна буферна компанія – ТОВ «Єврокон Полісся», де пан Золтан також є директором, подала касаційну скаргу до Вищого адміністративного суду України на рішення судів першої та другої інстанцій щодо відмови у будівництві на території лісопарку «Кордівка».
ТОВ «Єврокон Полісся» не полишає спроб хоча б на дещицю відновити втрачені раніше позиції в Чернігові. Фірма планувала забудувати понад сім гектарів землі в зеленій зоні обласного центру – в лісопарку «Кордівка». На заваді спробам будівельників розпочати підготовчі роботи стала місцева громада та активісти. Як результат – виграні представниками громади суди та фактичне припинення підготовчих робіт. Доленосним у цьому плані стало рішення Новозаводського районного суду міста Чернігова від 30 вересня 2015 року.
Після майже тригодинного засідання та гарячих дебатів суд відмовив скандально відомому забудовнику у праві витребувати містобудівні умови, потрібні для початку будівельних робіт. З тріском забудовники програли суд другої інстанції – 24 листопада 2015 року Київський апеляційний адміністративний суд виніс рішення на користь громади. Відтак, останньою надією для забудовника залишився касаційний позов.
У своєму позові юристи ТОВ «Єврокон Полісся» намагаються розчулити суддів Вищого адміністративного суду України, акцентуючи увагу на тому, що: «нехтування доказовою базою, нормами чинного законодавства під час розгляду справи та ухвалення рішення підриває у ТОВ «Єврокон Полісся» довіру до правосуддя як одного з проявів демократії».
Далі завбачливі юристи висловлюють надію на повне задоволення їхніх вимог.
У тому, що справа програшна для забудовника, не сумнівається громадський активіст Олександр Антипець. Його навіть по-доброму насмішило формулювання касаційних вимог юристами будівельної фірми.
«Фактично ми спостерігаємо агонію забудовника, – каже активіст. – Завдяки активності громади недобросовісним будівельникам не вдалося закріпитися в Чернігові. Ми врятували унікальний лісопарк».
Це не перший позов ТОВ «Єврокон Полісся» до суду. Найперше забудовник позивався з вимогою скасування мораторію Чернігівської міської ради на забудову лісопаркової зони «Кордівка». Позов фірма програла. Більшість попередніх судових засідань представники ТОВ «Єврокон Полісся» також успішно провалили.
Конфлікт навколо лісопарку Кордівка триває з 2007 року – часу, коли ТОВ «Єврокон Полісся» накинуло оком на рекреаційну зону. Всі ці роки відбувалося протистояння між забудовником та активістами. Пік протистояння припав на останні два з половиною роки. Активісти неодноразово зносили незаконно встановлену огорожу та розбирали фундамент тимчасової споруди і, зрештою, у законний спосіб прогнали забудовника.
Під маркою «Набережний квартал» будують по всій Україні. Проекти реалізують різні юридичні особи, але фактично вони пов’язані між собою через одних і тих же фізичних та юридичних осіб. Всі дороги ведуть до так званої «Development Creative Group (DCG)».
Структури, наближені до «Набережного кварталу», відзначилися в Тернополі, Рівному, Луцьку та Вінниці. Практично у кожному місті будівництво відбувалося з численними порушеннями, в рекреаційних зонах тощо. Чернігів – одне з небагатьох міст України, якому вдалося прогнати з міста недобросовісного інвестора.
Віталій НАЗАРЕНКО. «Чернігівщина»