«Другий хліб» є однією з основних складових продовольчої безпеки України. ЇЇ зміцнення відбувається тут, на околицях селища Березна Корюківського району Чернігівської області, де розкинулися поля фермерського господарства «Конопля», лише за п'ятдесят кілометрів від Чернігівського прикордоння, яке постраждало і страждає й досі від постійних ворожих обстрілів.
Працівники цього аграрного підприємства не втомлюються працювати над поповненням державного продовольчого резерву. Однак, цього року, через несприятливі погодні умови — холодну весну та майже африканське літо — врожайність не викликала великих сподівань на компенсацію матеріальних, трудових і моральних витрат.
Особливо хвилювався Валерій Конопля не за себе, а за людей, яких потрібно винагородити за їхню працю, і, звісно, за внесок господарства у створення державних продовольчих запасів, значна частина яких призначена для Збройних Сил України, що захищають країну від російських агресорів.
Великий досвід та мудрі поради його батька, Олексія Миколайовича Коноплі, засновника багатопрофільного будівельного підприємства «Березнянське заводоуправління», допомогли вистояти у боротьбі з негодою та іншими викликами сучасності, не підвівши молодшого Коноплю та його команду.
Тож чи варто боятися дефіциту картоплі та різкого зростання цін на неї? Схоже, що ні. Адже, дізнавшись про врожайність картоплі, збір якої тривав у повному розмаху, ми були приємно здивовані.
— Сьогодні з кожного гектара ми збираємо понад чотириста центнерів, — сказав Валерій, що є обнадійливою новиною для всіх наших читачів.
Це результат не лише старанної господарської роботи, а й чіткого науково-дослідного підходу до багаторічних тестувань та вибору сортів картоплі для районування на землях місцевої громади. Фермер «по секрету» згадав кілька перевірених сортів картоплі, включаючи відому «Арізону», деякі екземпляри якої, попри природні катаклізми, досягають ваги чотирьохсот грамів і більше.
Їхні плоди ледве поміщаються в руках жінок, які під керівництвом ланкового Владислава Оліференка сортують новий урожай картоплі для відправлення споживачам.
Також ми побачили величезне гарбузове поле, кожен гектар якого дає майже тонну цінного насіння.
Поруч знаходиться великий кавуновий баштан, плоди якого цього літа успішно замінили імпортні солодкі південні кавуни. Ми також побачили добре оброблені поля інших овочевих культур, зібрані та обмолочені поля зернових, які вже зібрані в сховищах. І ми переконалися, що загальна тривога про неврожаї деяких овочевих культур є дещо перебільшеною. Принаймні, фермерське господарство «Конопля» це доводить.
Таким чином, завдяки підприємцям як Валерій та Олексій Коноплі та їхнім помічникам з Березни, можемо бути впевнені, що продовольча безпека нашої країни в надійних руках.
Віталій Степанов, Микола Тищенко