Судові охоронці Чернігівщини запобігли пронесенню до судів майже 8000 заборонених предметів.
7971 небезпечний предмет було виявлено у відвідувачів органів системи правосуддя Чернігівської області впродовж ІІ півріччя 2022 року. Це майже в 13 разів більше ніж у ІІ півріччі 2021-го. Проте жодна із таких речей не потрапила до судів завдяки пильному оку співробітників Служби судової охорони.
Попередження пронесення до судових установ заборонених предметів є одним з найважливіших напрямків роботи судових охоронців, особливо з моменту повномасштабного вторгнення рф в Україну.
— Враховуючи воєнний стан і те, що наша область є прикордонною, пильність і увага — вкрай необхідні якості судового охоронця. Під час несення служби, окрім ретельної перевірки документів і речей відвідувачів, звертаємо увагу на нетипову поведінку громадян, сторонні предмети, залишені у приміщеннях судів, на все, що може свідчити про злочинні наміри. Адже мінімізація ризиків терористичних та інших загроз безпеці учасників судових процесів, врегулювання конфліктних ситуацій – це наш обов'язок, — зазначив начальник територіального управління Служби судової охорони у Чернігівській області полковник Служби Олександр Рибак.
Статистика за 2022 рік показала суттєве збільшення відвідувачів, які мали при собі вогнепальну зброю та набої до неї. Якщо в ІІ півріччі 2021 року було виявлено лише 1 одиницю вогнепальної зброї, то рік по тому – 344. Кількість виявлених набоїв збільшилась у 118 разів. При тому, що в мирний час співробітники Служби у більшості випадків фіксували спроби пронесення колюче-ріжучих предметів.
Так, у переліку предметів, що виявлялися в ході здійснення контрольно-пропускного режиму протягом липня-грудня 2022 року:
— 366 одиниць зброї (вогнепальна, газова, пневматична зброя, пристрої для відстрілу патронів, споряджених гумовою кулею);
— 6643 набоїв;
— 821 колюче-ріжучий предмет (ножі, викрутки, ножиці тощо);
— 124 балончики, споряджених речовинами сльозогінної та дратівливої дії;
— 16 електрошокових пристроїв;
— 1 граната.
Найбільше заборонених предметів виявили у Деснянському районному суді м. Чернігів – 2626 одиниць. Далі йдуть Новозаводський районний суд м. Чернігів і Чернігівський окружний адміністративний суд — 1274 і 946 предметів відповідно.
Наталія Свириденко