За перший місяць нерестової заборони у порушників вилучено 348 кг незаконно добутої риби, інформує Чернігівський рибоохоронний патруль.
У період нерестової заборони з 1 по 30 квітня інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля викрито 158 порушень правил рибальства.
Зафіксовано 63 порушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову), 65 — за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення правил рибальства) та дев’ять — за ст. 88 — 1 КУпАП (порушення порядку придбання, збуту водних біоресурсів). Крім цього, складено 21 акт виявлення безхазяйного майна, згідно яких з водойм вилучено 128 кг риби та 148 од. сіток.
У порушників вилучено 348 кг риби та 234 од. заборонених знарядь лову. Накладено штрафів (за постановами судів та органів рибоохорони) на суму 12 750 грн. Загальна сума збитків, завданих рибному господарству у квітні, склала 42 270 грн.
Першого квітня у Сосницькому районі на р. Десна, поблизу с. Бутівка, затримано двох місцевих мешканців. Чоловіки за допомогою сіток виловили 26 лящів. Збитки по даному факту склали 4 420 грн.
П’ятого квітня, завдяки оперативним діям працівників Чернігівського рибоохоронного патруля та водної поліції, вдалося попередити масову загибель водних біоресурсів на р. Десна. А саме, поблизу с. Ушня Менського району було виявлено мешканця м. Мена. Правопорушник намагався порибалити з човна за допомогою електроструму. За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 249 ККУ (незаконне зайняття рибним промислом із застосуванням електроструму). Електровудку в комплекті та човен з двигуном вилучено поліцією.
На ринках Прилуцького, Варвинського, Ічнянського, Ріпкинського, Чернігівського, Козелецького районів та м. Чернігів за місяць зафіксовано дев’ять випадків незаконного продажу риби. Всього на стихійних точках вилучено 57 кг різноманітної живої риби на яку були відсутні будь – які документи.
Чернігівський рибоохоронний патруль вже попереджав про загрозу, що становить для життя і здоров’я людини риба придбана у випадкових продавців на несанкціонованих точках продажу.
Крім того, за незаконний продаж водних біоресурсів санкція ст. 88 — 1 КУпАП передбачає накладення штрафу у розмірі від 540 до 1 700 грн.
З першого квітня на Чернігівщині діє нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.
Чернігівський рибоохоронний патруль закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись правил рибальства. Якщо ви помітили порушення — прохання оперативно повідомляти на телефони «гарячої лінії» Чернігівського рибоохоронного патруля: (099) 112-13-44 та (0462) 93-75-57.