24 березня клуб «Краєзнавець» запросив своїх прихильників на культурно-мистецький захід «Вірменія: в серцях навіки», організаторами якого стали громадська організація «Вірменська община Чернігівської області» та Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека імені В.Г. Короленка.
Сучасна бібліотека мала на меті ознайомити громаду з історією та культурою вірменського народу, встановити партнерські зв’язки жителів міста з представниками вірменської общини. Адже український народ з глибокою повагою ставиться до інших національностей, що проживають в Україні та їхньої культури, і прагне до дружби і співробітництва з ними.
Модератор презентаційного заходу, бібліотекар відділу краєзнавства Вікторія Солонікова нагадала присутнім про яскраві зустрічі з представниками чернігівських національних товариств білорусів, греків, євреїв, поляків, азербайджанців, які відбувались у бібліотеці протягом останніх років.
Історичний екскурс у взаємовідносини етносів Чернігівщини зробив кандидат історичних наук, завідувач кафедри етнології та краєзнавчо-туристичної роботи Інституту історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського ЧНПУ ім. Т.Г. Шевченка Юрій Русанов.
Про роботу Спілки вірмен України розповів виконавчий директор цієї організації Давид Мкртчян (Київ), а з діяльністю вірменської общини Сіверського краю ознайомив голова об’єднання Самвел Мовсесян.
Щиро вітали присутніх з Днем вірменської культури у бібліотеці перший заступник директора департамента культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації Олександр Левочко, голова Чернігівського обласного об’єднання єврейських общин та організацій Семен Бельман, відомий письменник та журналіст Сергій Дзюба.
Питанню вивчення та збереження в Україні рідної мови вірмен присвятила свій виступ засновниця та вчителька вірменської школи у Києві Карине Тумагаян. Емоційного забарвлення заходу надали вірші вірменською та українською мовами, вірменський національний танець «Узундара» та дивовижне звучання національного духового інструмента дудук.
Щире зацікавлення присутніх викликали твори відомого художника-іконописця Акопа Цовікяна і юної майстрині Анаіт Парсадонян з Чернігова та книжково-ілюстративна виставка «Вірменські ескізи», яку підготували працівники відділу абонемента.
До фондів бібліотеки були подаровані книги з історії вірменського народу та мовознавства.
Ірина КАГАНОВА